A Google folyamatosan igyekszik fejleszteni szolgáltatásait, ezúttal például olyan újdonságokat élesítettek, amelyekkel könnyebben és gyorsabban érhetjük el a weboldalakat. Ha például elgépelted az URL-címet vagy csak nem emlékszel rá pontosan, a Chrome arra is tud majd egy megoldást. Mutatjuk, miben változik a jól ismert böngésző asztali és mobilos változata.
Még okosabb automatikus kiegészítés
Egészen mostanáig a Chrome csak akkor egészítette ki nekünk a begépelt címet, ha az elejét helyesen írtuk le. Ez megváltozik, mivel a jövőben a böngésző automatikusan kitölti az URL-címeket bármely olyan szó alapján, amelyet korábban egy webhely kereséséhez használtunk. Ha például beírjuk, hogy flights, akkor a Chrome automatikusan kitölti a sort és a https://www.google.com/travel/flights címet dobja fel.
Automatikus hibajavítások
Még ha kínosan ügyelünk a kiváló helyesírásra, a nagy sietség közben előfordulhat, hogy elgépelünk valamit. Ilyenkor akár rossz oldalakra is tévedhetünk vagy éppen nem létező címre kereshetünk, éppen ezért a Chrome képes lesz felismerni a helyesírási hibákat, majd ezt követően azonnal javaslatokat mutat a korábban meglátogatott webhelyek alapján. Ez az új funkció már elérhető asztali módban, iOS-en és Androidon is.
Keresés a könyvjelző mappákban
Asztali változatnál és mobilon is kereshetünk közvetlenül a könyvjelzők mappáiban. Ehhez elég lesz megadni a mappa nevét a keresésben, majd máris láthatjuk a javaslatokat az adott gyűjteményből.
Javaslatok népszerű oldalakra
Nem mindig egyszerű megjegyezni az egyes weboldalak neveit. Mostantól ezzel sem lesz gond a Google szerint, mivel a Chrome már arra is képes, hogy népszerű webhelyeket javasoljon, akkor is, ha korábban még sosem jártunk ott. Ezekből a javaslatokból kiválaszthatjuk, melyiket néznénk meg, pedig keresünk sem kellett rá külön.
Gyorsabb, könnyebben olvasható eredmények
A továbbfejlesztett vizuális elrendezésnek köszönhetően a Chrome asztali címsorát mostantól könnyebb olvasni. Emellett érzékenyebb is, így még gyorsabb eredményeket kapunk, amint elkezdünk gépelni. Mindezeket október 18-án jelentette be a keresőóriás, így hivatalosan azóta már mindegyik említett funkció elérhetővé vált.