Látványos megoldással rukkolt elő a gyártó. Az általuk kidolgozott innováció révén egy olyan kijelzőt mutattak be, mely az iparágban egyedülálló módon 20 százalékkal megnyújtható. Ez a jövőben kifejezetten hasznos lehet, amikor ívelt felületekre akarnak képernyőt tenni.
Könnyen lehet, hogy hamarosan olyan anyagokra is kijelzők kerülhetek, mint például a ruhák, de tulajdonképpen bármilyen rugalmas felület szóba jöhet. Az LG legújabb vívmánya egy 12 colos, színes kijelző, amely 14 colosra növelhető és könnyedén alakítható anélkül, hogy sérülés érné.
Ez a kontaktlencsékben használt speciális szilíciumból készült, elasztikus, filmszerű hordozóra épülő anyagnak köszönhető, ami a vállalat sajtóközleménye szerint felülmúlja a jelenlegi összehajtható és feltekerhető technológiákat.
Az újdonságot az LG szabadon alakítható kijelzőnek nevezi, mivel az kihúzható, hajlítható, de a csavarástól sem lesz baja. Ahhoz, hogy minden megfelelően jelenjen meg rajta, 40 mikrométernél kisebb mikro-LED-ek állnak rendelkezésre fényforrás gyanánt, ami nagy felbontást és tartósságot tesz lehetővé, továbbá rugó alakú áramköröket használtak a megfelelő rugalmasság érdekében.
„Sikeresen befejezzük ezt a projektet, hogy növeljük a koreai kijelzőtechnológia versenyképességét, miközben továbbra is az iparág paradigmaváltásának élére állunk” - jegyezte meg Soo-young Yoon, az LG Display ügyvezető alelnöke és technológiai igazgatója, aki azt is elárulta, hogy erre a fejlesztésre a dél-koreai Kereskedelmi, Ipari és Energiaügyi Minisztérium (MOTIE) választotta ki a céget még 2020-ban.
„A nyújtható kijelző forradalmi technológiája a sokoldalúság új szintjét mutatja meg a mindennapok kihívásaihoz. Könnyedén rögzíthető az olyan ívelt felületekre, mint a bőr, a ruházat, a bútorok, az autók és a repülőgépek. Ez az egyedülálló innováció kibővíti a kijelzőben rejlő lehetőségeket a különböző iparágakban, beleértve a divatot, a viselhető eszközöket, a mobilitást és a játékokat” – írták közleményükben.
Fontos persze leszögezni, hogy a technológia most még kísérleti fázisban van, a kutatások pedig várhatóan 2024-ben zárulhatnak le. Mindez azt jelenti, hogy egyelőre még nem kerülnek rá az egyes forgalomba kerülő termékekre, néhány éven belül viszont ez megváltozhat.