Bard néven fut a Google saját AI-rendszere, ami elég egyértelműen a Microsoft által megvásárolt szolgáltatásoknak adna konkurenciát. Most a bátrabbak akár korai hozzáférést is igényelhetnek.
Már lehet jelentkezni tesztelőnek a Google mesterséges intelligencia szolgáltatásához a The Verge hírei szerint. A portál írása alapján a cég egyelőre még elég limitált hozzáférést ad majd a felhasználóknak, de ezzel is bizonyítani szeretnék, hogy az alkotásuk igenis működőképes és várják a visszajelzéseket a pontosabb eredmények érdekében.
A rossz hír, hogy egyelőre csak az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban élők jelentkezhetnek, így tehát mi ebből a buliból most még kimaradunk, de ebből következik az is, hogy most még csak angol nyelven fog működni a szolgáltatás.
A biztonság érdekében a Google nem akarja elsietni a dolgokat, így arról sem adtak még ki információt, mikor válik globálisan elérhetővé a Bard, de egyértelművé tették azt is, hogy szorosan együttműködnek majd a felhasználókkal, akiknek a visszajelzéseit komolyan fogják venni a fejlesztések során. A vállalat részéről igyekeztek reálisak maradni, így azt is közölték, hogy a Bard eleinte tutira el fog követni néhány hibát, részükről pedig úgy tekintenek a szolgáltatásra, mint egy kiegészítésre, amivel hatékonyabbá válik a keresés.
A Bard egyébként működésében nem sokban különbözik majd attól, amit a ChatGPT tud, hiszen ugyanúgy feltehetünk kérdéseket, szöveget alkothatunk általa, a véleményét is kikérhetjük, de még a kódolással is elbánik, ezekkel pedig a Google szerint az egyes munkafolyamatokat felgyorsíthatjuk és lényegesen megkönnyíthetjük majd a jövőben.
A The Verge tesztje alapján a Bard egészen jól teljesített, egyúttal a pontosság érdekében többször is arra ösztönzött, hogy használják a Google keresőjét. Bár nem mindig adott jó válaszokat, a jelenlegi fázisban egészen jónak mondhatók a tapasztalataik, miközben már arról is tudni lehet a weboldal beszámolója szerint, hogy a cégnél több nyelvi modellen is dolgoznak, vagyis nem kell attól félni, hogy mindörökre csak angol nyelven lesz majd használható.