2024.07.28.TomiSpark

Itt a kereső, amit már eleve a mesterséges intelligenciára épül

Az MI megjelenésével eléggé jelentős fejlesztéseket kapott a Bing, illetőleg idővel a Google is megjelent saját megoldásával. Ez már nem is a jövő, hanem a jelen és gyakorlatilag törvényszerű, hogy az ebben rejlő lehetőségeket a cégek egyre jobban kiaknázzák. Az egyik legismertebb MI-szolgáltatást, vagyis a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI például bemutatta saját fejlesztésű keresőjét. Lássuk, mire képes a tesztfázisban járó újdonság.

SearchGPT néven mutatták be az előző héten az új kereső prototípusát, ami valós idejű hozzáférést biztosít az internet információihoz. A mesterséges intelligenciát használó keresőmotor nyitólapján nem meglepő módon egy szövegdobozt kapnak a felhasználók. Itt a rendszer megkérdezi tőlünk, mire szeretnénk keresni, de miután ezt megadtuk, ne várjuk, hogy a szokásos találati listát kapjuk meg.

Helyette ugyanis a SearchGPT megpróbálja rendszerezni a találatokat és értelmet adni annak. Az OpenAI egyik példájában a keresőmotor összefoglalja a zenei fesztiválokkal kapcsolatos eredményeit, majd rövid leírásokat mutat az eseményekről, amelyeket egy attribútum link követ. Közleményükben egy másik példát is mutattak, ahol a rendszer elmagyarázza, mikor kell elültetni a paradicsomot, mielőtt az információkat lebontva a növény különböző fajtáira is kitérne. A találatok megjelenése után további kérdéseket tudunk feltenni a SearchGPT számára, de akár arra is lehetőség van, hogy az oldalsávra kattintva további releváns linkeket nyithatunk meg.

Fotók: OpenAI

Ezeken felül megjelent még egy vizuális válaszok nevű funkció is, de erről egyelőre nem sokat árultak el. A szóban forgó szolgáltatást egyébként a GPT-4 modellcsalád hajtja, bevezetésekor viszont csak 10 000 tesztfelhasználó számára lesz elérhető. Mint az OpenAI szóvivőjétől ezt a The Verge megtudta, a cég harmadik fél partnerekkel dolgozik együtt, és közvetlen tartalombetöltéseket használ a keresési eredmények kialakításához. A cél az, hogy végül a keresési funkciókat közvetlenül a ChatGPT-be integrálják.

Egy ideje már egyébként sejteni lehetett a sajtóban megjelent információk alapján, hogy valami hasonlóra készülnek. A Bloomberg még februárban jelentette, hogy az OpenAI elég erősen igyekezett átcsábítani pár szakembert a Google-től, valamint néhány X-felhasználónak is feltűnt egy új weboldal is, amelyen az OpenAI dolgozott, és amely a mostani lépésre utalt.

Megosztás
Beszéjünk róla!
Ahhoz, hogy kommentelni tudj be kell jelentkezned Facebookon!

Bejegyzések, amelyek érdeklehetnek.

crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram