2024.11.05.TomiSpark

Így válhat sokkal egyszerűbbé a kézírás digitalizálása

Van már erre vonatkozólag megfelelő technológia, a Google viszont úgy tűnik, valami sokkal hatékonyabb és jobb dologgal tudott előállni. Ezt az Inksight névre hallgató modelltechnológiának köszönhetjük. Érdemes lesz majd tesztelni, amint lehetőség nyílik rá.

A Tom's Guide cikke szerint a Google pár napja jelentette be, hogy az Inksight révén, ahogyan ők fogalmaztak, az „offline kézírást online változatba képesek konvertálni". Ez lényegében azt jelenti, hogy beszkennelünk egy kézzel írott szöveget ábrázoló fotót, majd a betűket mesterséges intelligencia segítségével vonjuk ki, nem pedig optikai szkenneléssel, mint az OCR esetében.

A csapat úgy képezte ki a modellt, hogy az valóban képes legyen „olvasni” és felismerni a szavakat, majd digitális kézírási módszereket alkalmazva pontos betűket adjon ki. A fejlesztők azt állítják, hogy a digitális kézírás-konvertálás sokkal megbízhatóbb hosszabb távon nézve, például rosszul megvilágított fotóforrások és az oldalakon megjelenő műalkotások esetén.

Fotók: Google

Azt is megjegyezték, hogy a technológia révén simán lehetséges az is, miszerint a felhasználók saját maguk által írt jegyzeteiket átalakíthatják a kézírásuk digitális klónjává. Ezt követően szerkeszthetik a digitális formát, az eredményt pedig az eredeti kézírásukban újraexportálhatják. Mindennek eredménye egy olyan dokumentumokat tartalmazó archívum lenne, amely kézzel írott jegyzeteket tartalmazna. Ezek szabadon szerkeszthetők lennének, de digitális formában is megőriznék az eredeti jegyzetek jellegét.

A dolgot körülbelül úgy kell elképzelni, mintha személyes jegyzeteink elpusztíthatatlan változatáról lenne szó, amely online vagy a számítógépen elérhető, és állandóan hozzáférhető. Abban pedig semmi meglepő nincs, hogy az új technológia iránt nagy érdeklődés mutatkozik az akadémiai és más csoportok részéről. Az ide tartozó emberek elég sokat küzdenek azért, hogy az OCR és a szkennerek megfeleljenek a gyors, pontos jegyzetelés és tárolás igényének.

Utóbbi főleg azoknak jelent gondot, akik mondjuk terepen dolgoznak és így nem férnek hozzá a speciális berendezésekhez. Ez például igaz lehet a régészekre, nekik mindenképp jól jönne egy ilyen fejlesztés. Az új technológia viszont még kutatási szakaszban és tesztfázisban jár, de az eredmények ígéretesnek tűnnek a jövőbeli fejlődés szempontjából.

A Google csapata által végzett tesztek alapján az új modellek - három különböző méretű változatot adtak ki - kimenete az esetek 87 százalékában jónak vagy csak kisebb hibákkal rendelkezőnek minősített eredményeket szolgáltatott.

Megosztás
Beszéjünk róla!
Ahhoz, hogy kommentelni tudj be kell jelentkezned Facebookon!

Bejegyzések, amelyek érdeklehetnek.

crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram