Hogy mennyire hasznos, az majd a gyakorlatban derül ki hosszabb távon, mindenesetre a lehetőség adott. Az új funkció a Canvas névre hallgat, ami lényegében a ChatGPT-t egy mesterséges intelligenciával működő szövegszerkesztővé varázsolja pillanatok alatt.
Az OpenAI mesterséges intelligenciáját indulása óta sok dologra lehetett felhasználni, sokan például anyaggyűjtésre, szövegek megírására vagy az ebben való segítségként alkalmazták. Erre épít valószínűleg a ChatGPT-t fejlesztő cég is, mivel most létrejött a Canvas, ami a GPT-4o modellre épül.
A szövegszerkesztőt két módon lehet előhívni, egyrészt a „ChatGPT 4o with canvas” opciót választva, másrészt felszólítással. Az erről értekező Lifehacker szerint, amennyiben például arra kérjük a rendszert, hogy írjon egy blogbejegyzést, a szerkesztőnek meg kell nyílnia. Állítólag az OpenAI arra is betanította a funkciót, hogy ne induljon el, amikor olyan dolgokhoz kérünk segítséget, amelyekhez valószínűleg nem lesz szükség ilyen bonyolult szerkesztési folyamatra.
Amikor viszont aktív a funkció, akkor egy új ablakban nyílik meg a lekérdezés, így olyan módon jeleníti meg a dolgokat, mintha csak a Google Docs vagy a Word programban lennénk. Innen pedig gyorsan és egyszerűen folytatható lesz majd az írás, a ChatGPT pedig bármikor igénybe vehető, ha tanácsra, plusz információra vagy bármi egyébre lenne szükség.
A lehetőségek között pedig öt gyorsbillentyű is szerepel. Hozzáadhatunk a szöveghez emojikat, kérhetünk nyelvtani ellenőrzést, ha akarjuk a szöveg hosszúságán is módosít helyettünk az MI, de adhat nekünk gombnyomásra szerkesztési javaslatokat, és még az olvasási szint is beállítható. Utóbbinál óvodai, általános iskolai, középiskolai, főiskolai és felsőoktatási szintek közül lehet válogatni. Ez főként abban nyilvánul meg, hogy amikor szöveget generál, a szintnek megfelelően értelmezhető szavakat dobál bele.
A Lifehackernél egyébként a teszt során úgy találták, az OpenAI így versenyre tud kelni más generatív eszközökkel a szövegszerkesztés kapcsán, viszont több hibát is kiemeltek. Ez vonatkozott a már említett olvasási szintre, főként annak növelésekor akadtak hibák, több szerkesztési javaslatot pedig haszontalannak véltek. A Canvas viszont kód írására is alkalmas lehet elviekben.
Ehhez szintén mellékeltek gyorsbillentyűket. Ezek segítségével a ChatGPT áttekinti és módosításokat javasol a kódban, de lehetőség van így gyors módon a kommentek és naplók hozzáadására, hogy helyettünk javítson bele a kódba, ha hibát talál. Mindezeken túl pedig ugyancsak egy gombbal elérhető, hogy az adott kódot más nyelvre fordítsuk.