A Meta egy ideje már szeretné, ha meglenne az átjárhatóság az egyes közösségi oldalak között, amire ők „fediverzumként" utaltak. Most ebbe az irányba tettek egy nagyon fontos lépést, tehát a Threadsen létrehozott posztok már más platformokon is megjelenhetnek. Még csak tesztfázisban van a dolog, de néhány felhasználó már kipróbálhatja az újdonságot.
A decentralizáció lényege, hogy azok a közösségi platformok, melyek ugyanarra a protokollra épülnek, nagyszerűen tudnak együttműködni, így mindegy melyik oldalon hoztunk létre egy posztot, az másutt is gond nélkül megjelenhet és reagálhatnak rá a felhasználók.
A Meta részéről úgy gondolják, ez a fajta átjárhatóság megvan az emailek esetében is, hiszen mindegy, hogy a Gmail, a Yahoo Mail vagy az Outlook felületén írtunk levelet, azok más szolgáltatásban is ugyanúgy képesek megjelenni.
A Threads kapcsán is valami hasonlót próbál összehozni a Meta, mikroblogos szolgáltatásuk pedig közleményük alapján már az ActivityPub protokollt alkalmazza, ami lehetővé teheti az átjárhatóságot. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy amíg korábban olyan bejegyzést tettünk a Threadsen, amit például a Mastodonra továbbítottak, nem láthattuk az arra adott válaszokat. A két platform között tehát ide-oda ugrálni kellett, hogy naprakészek maradhassunk.
A vállalat szerint a Threads mostantól lehetővé teszi, hogy az emberek lájkolják és lássák a többi, szintén a fediverzumhoz tartozó platformokon megjelenő Threads-bejegyzéseikre adott válaszokat. A Meta vezérigazgatója, Mark Zuckerberg azt is elárulta, hogy a Threads fediverzum integrációja több mint 100 országban válik majd elérhetővé.
Persze még csak a béta tesztnél járunk, illetőleg a Meta megjegyezte, hogy bizonyos válasz- és reakciófunkciók jelenleg még nem működnek.