Egy új innováció alapján a cupertinói cég a már meglévő eszközökkel követhetné le az egész test mozgását sportolás közben. A vállalat egy ideje már nagyon beleállt abba, hogy továbbfejlessze a fitneszalkalmazását, a Gizmodo pedig arról írt, hogy szabadalmaztathatják a Watch és AirPods használatát a teljes testkövetéshez.
Legújabb szabadalmuk alapján az Apple nagy erőkkel dolgozik azon, hogy a sporttevékenységünk közben az egész testünk mozgását nyomon követhessék az említett eszközökkel a pontosabb adatok és ezáltal a jobb eredmények érdekében. Emiatt már tavaly, valamint tavalyelőtt is beadtak egy-egy szabadalmat.
A néhány napja nyilvánosságra került információk alapján az Apple olyan inerciális érzékelőket alkalmazna, melyek beágyazhatók az Apple Watch vagy pedig az AirPods készülékekbe. Így tehát az okosóra és a fülhallgató segítségével az összes testmozgást érzékelnék, hogy az eszközeikben lévő kamerák által szolgáltatott videóadatok mellett, ezek segítségével is rekonstruálhassanak egy teljes testre vonatkozó 2D-s csontvázmodellt.
Az első szabadalomban az Apple külön említést tesz a felhasználó fejének, a test többi részéhez viszonyított helyzetének követéséről. A szabadalom arról is említést tesz, hogy ezt hogyan lehetne felhasználni az Apple Spatial Audio alkalmazásaiban, ahol a fejhallgatóból származó mozgást a hangpozícionálásra alkalmas szoftverbe lehetne betáplálni.
Ez akkor is hasznos lehet, ha a felhasználó egy asztalnál ülve viseli a fülest, majd elkezd sétálni, mivel így a rendszernek automatikusan át kell váltania az ülő és álló üzemmódból a sétáló üzemmódba. A második szabadalom már azt is megemlíti, hogy a mozgáskövető technológiát egy fitneszalkalmazás használhatja olyan konkrét mérőszámok meghatározására, mint az elégetett kalóriák, valamint további egészségmegfigyelési felhasználási esetekben.
Időközben a Gizmodo szerint az is kiderült, hogy az Apple olyan technológián dolgozik, amely a felhasználó teljes testét letapogathatja. Ezt a külső infravörös érzékelőkkel oldanák meg, amelyek képesek lennének az egész testet feltérképezni, ugyanúgy, ahogyan a telefonok a biometrikus arcszkennelést használják a feloldásához. A vállalat szabadalma kifejezetten megemlítette, hogy mindezt a fitneszappokban és az egészséggel kapcsolatos alkalmazásokban lehetne használni.
Hogy mi lesz ebből a jövőben, azt egyelőre nem tudni pontosan, de ezek után valószínűleg senki sem lenne meglepve, ha olyan újítások jönnének, amelyeknek az említett szabadalmak jelentenék az alapját.