Két nagy gond van a jelszavakkal. Egyrészt hosszúakat kell kitalálni, melyekben még kis- és nagybetűket is kell variálni, másrészt ebből általában többet is meg kellene jegyezni. Valószínűleg ez sokakat bosszant, de a Google saját blogján jelentett be egy olyan változtatást, ami androidos eszközökön már eddig is hasznosnak bizonyult.
A Google Jelszókezelő alkalmazással egy ideje már lehetőség van jelszókulcsokat használni. Ezzel kapcsolatban jelentette be a vállalat, hogy saját fejlesztésű Jelszókezelőjének jelszókulcs funkcióját kiterjeszti az asztali eszközökre is. A Google úgy látja, ezzel közelebb kerülünk a jelszó nélküli jövőhöz. A frissítést már kiadták Windowsra, macOS-re és Linuxra, illetőleg a ChromeOS-re is kiadják, de az még bétatesztelés alatt áll.
Állítólag az iOS támogatása is készülőben van, bár a Google a Tom's Guide szerint csak annyit mondott, hogy „hamarosan érkezik". Míg korábban a Jelszókezelő kulcsait más eszközökön is lehetett használni, addig az Androidos eszközzel QR-kódot kellett beolvasni. Ezt a plusz lépést sikerült most kikerülni. Az asztali gépen lévő oldalakra való bejelentkezéshez mostantól egyszerűen használhatjuk az ujjlenyomat- vagy arczárat, ami nemcsak sokkal gyorsabb, mint a jelszó megadása, de lényegesen biztonságosabb is.
Miután a jelszavakat szinkronizáltuk az összes eszközünkön, már csak a biometrikus adatokra van szükségünk a bejelentkezéshez. Ahhoz azonban, hogy létrehozhassuk a jelszókulcsokat, hozzáférjünk az eszközeinken elmentett jelszókulcsokhoz, vagy elkezdjük használni a jelszókulcsokat egy új eszközön, a Google egy hatjegyű, végponttól végpontig titkosított PIN-kód bevitelét kéri, amelyhez állításuk szerint senki nem férhet hozzá.
A hatjegyű PIN-kód opció az, ami alapértelmezés szerint elérhető. Ha nem tetszik a gondolat, hogy minden értékes adat hat számjegy mögött van, akkor a PIN-beállítások között létrehozhatunk egy hosszabb alfanumerikus PIN-kódot is. Ezzel a Google egyébként az Apple példáját követte a Gizmodo szerint. A portál megjegyezte, a cupertinóiak korábban az iCloud Keychain segítségével kezelték a jelszavakat, de úgy döntöttek, itt az ideje egy dedikált jelszókezelő alkalmazásnak, hogy hatékonyabbá tegyék a folyamatot.