Ez persze nem minden esetben van így, csak az alacsonyabb nézettségű videóknál.
Ha valakinek már feltűnt, hogy bizonyos felvételek egészen magas felbontással jelennek meg az Instagramon, bizonyos videók pedig rosszabbak ebből a szempontból, akkor szeretnénk jelezni, ez nem véletlen. Adam Mosseri, az Instagram vezetője egy kérdezz-felelek videóban erősítette meg ennek tényét a The Verge szerint.
Ezt Mosseri egyébként arra a kérdésre válaszolva árulta el, amikor valaki azzal kapcsolatban érdeklődött, a régi történetek miért tűnnek elmosódottnak a kiemelésekben. „Általában a lehető legjobb minőségű videókat szeretnénk megmutatni. De ha valamit sokáig nem néznek - mivel a megtekintések túlnyomó többsége az elején van -, akkor áttérünk egy gyengébb minőségű videóra" – mondta a vezető.
Mosseri ezek után hozzátette, ha egy videó ismét népszerűvé válik és megugranak a számok, akkor újfent magasabb minőségben jelentetik meg azt. Egy további válaszában aztán azt is elmondta, hajlandók magasabb minőséget biztosítani a több megtekintést generáló alkotók számára, ám ez aggodalmat váltott ki több tartalomgyártóból is.
Az Engadget cikke szerint egyébként a Meta részéről korábban jelezték, különböző kódolási konfigurációkat használnak a videók feldolgozásához a népszerűségük alapján annak részeként, ahogyan a számítási erőforrásokkal gazdálkodnak. Természetesen a beszélgetés során egy néző felhozta, hogy ez így nem feltétlenül igazságos eljárás, de Mosseri szerint a minőségbéli eltérés nem feltétlenül jelentős, illetőleg úgy véli, a nézők inkább a videótartalmakkal törődnek, mint a minőséggel. „Úgy tűnik, hogy a minőség sokkal fontosabb az eredeti alkotónak, aki nagyobb valószínűséggel törli a videót, ha az rosszul néz ki, mint a nézőinek” – mondta.
A Metának tehát hatalmas kapacitásra van szüksége ahhoz, hogy minden gond nélkül működjön és megfelelő minőségben a platformokon, így megpróbálnak úgy játszani ezzel, hogy a legnépszerűbb tartalmakat minél jobban kiszolgálhassák.