2024.07.30.TomiSpark

Mutatunk néhány billentyűzet alternatívát Androidra

Az emberek többsége rengeteg időt tölt el azzal, hogy az okostelefonján gépeljen, ami a legtöbbször nem éppen egy túl kényelmes folyamat. Persze ez sokban függ a mobil képernyőjének méretétől és elosztásától, de attól is, milyen billentyűzet alkalmazást futtatunk. Aki megunta az alapértelmezett változatokat a készülékén figyeljen, mert a Gizmodo gyűjtése alapján bemutatunk pár appot, amelyen érdemes lehet elgondolkodni.

Microsoft SwiftKey

Alighanem elég sokan ismerik ezt a változatot. Egy elég elterjedt billentyűzet alkalmazásról van szó, nem is véletlenül, hiszen az egyik legjobban felszerelt azok közül, amik elérhetők az androidos készülékekre. Tekintve, hogy a Microsoft fejlesztése, így számos, a mesterséges intelligenciájukra, tehát a Copilotra épülő trükköt is beleépítettek. Amennyiben például a felhasználók elakadnának, a generatív MI elkészíti az e-maileket, a közösségi média posztokat, szöveges üzeneteket, vicceket, verseket és még sok mást.

Amellett, hogy ez elérhető ezen az appon keresztül is, érdemes lehet elmerülni a SwiftKey beállításaiban, mivel az eléggé személyre szabható. Egészen könnyedén kezelhetők az olyanok, mint a billentyűzet színei, az elrendezése, az automatikus javítás és az automatikus nagybetűs írásmód, sőt, még az egyes billentyűleütéseket kísérő rezgések erőssége is beállítható.

Fleksy

Ez az alkalmazás már talán kevésbé ismert, de okkal került fel a Gizmodo listájára. Rengeteg különböző téma közül választhatunk, minialkalmazások adhatók hozzá közvetlenül a billentyűzethez, és számos gesztust kínál a szavak törléséhez, a nyelvváltáshoz vagy hasonlókhoz. A Fleksy felületén matricák, emojik, GIF-ek és még a webes keresés lehetősége is a rendelkezésünkre áll, a megjelenés pedig eléggé részletesen beállítható.

Fotók: Google Play Áruház

Simple Keyboard

Ha minimalista stílusra lenne szükség, akkor lehet ez lesz a nyerő. Ahogyan a nevében is benne van, itt az egyszerűségre törekedtek, ugyanis nincsenek felesleges extra funkciók, felugró ablakok, oktatóprogramok vagy egyéb meglepetések. Az alkalmazásban még emojik sem elérhetők, ami már talán túlzásnak mondható, de ha valaki nagyon letisztult billentyűzetre vágyik, lehet éppen emiatt is kedvelni fogja. Ha pedig már itt tartunk, GIF-ek sincsenek, ahogyan a helyesírás-ellenőrző is kimaradt, viszont a személyre szabási lehetőségek azért megmaradtak.

CleverType

Ahogyan egyre több dolog, úgy ez a billentyűzet app is kapott MI-támogatást. Konkrétan a GPT-4 erejével van felszerelve, ám ez inkább azoknak ajánlott, akik a pluszban elérhető funkciókért és a tudásért hajlandóak fizetni egy alkalmazásban. Egyszerre az összes funkció ugyanis csak egy 5 dolláros előfizetésért cserébe érhető el, de szerencsére egy csomó minden tesztelhető ingyenesen is. Így legalább hamar kiderül, kinek való a CleverType és kinek nem.

Az alkalmazás képes javaslatokat tenni a helyesírásra, a nyelvtannal kapcsolatban, képes gombnyomásra megváltoztatni a leírt szöveg hangnemét vagy hosszát, és néhány érintéssel hozzáférést biztosít a ChatGPT prompt dobozához. Ezeken túl a beállítások is könnyedén kezelhetők, valamint hozzáférhetünk olyasmikhez is, mint a gesztusok és az egykezes üzemmód.

Typewise

A legtöbb Android-billentyűzet ugyanarra az ötletre épül, de a Typewise megpróbál valami egészen mást csinálni. Ez az app a szabványos billentyűzetkiosztást úgy módosítja, hogy gyorsabban és kevesebb hibával gépelhessen a felhasználó. Főként kisebb képernyőkre tervezték, hatszögletű billentyűkkel, amelyeket könnyebb megérinteni. Az automatikus javítás egészen jól működik, támogatja az ujjmozdulatokat és több nyelvet is, miközben számos különböző téma és szín közül választhatunk. Ha nagyon tetszik a Typewise, akkor egy havi 2 dollárért elérhető csomagra is előfizethetünk, amely több funkciót és testreszabást biztosít az alkalmazáshoz.

Megosztás
Beszéjünk róla!
Ahhoz, hogy kommentelni tudj be kell jelentkezned Facebookon!

Bejegyzések, amelyek érdeklehetnek.

crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram