A Google az elmúlt években elég nagy munkát fektetett abba, hogy könnyebbé, biztonságosabbá és elérhetőbbé tegye a webes keresést saját böngészőjében, ezt az utat pedig tovább folytatják legutóbbi blogbejegyzésük szerint. A Chrome ezúttal három új generatív MI-funkciót kap, melyek segítségével egyszerűbben rendezhetjük a lapokat, gyorsan generálhatunk egyéni témákat, ahogyan az értékelések írása is hamarabb mehet végbe.
Az említett újdonságok a Chrome 121-es verziójával érkeznek meg, először pedig az USA felhasználóinál lesznek elérhetők. A kipróbálásukhoz be kell jelentkezni, rámenni a Beállítások opcióra, onnan a Kísérleti MI-t tartalmazó oldalra kell navigálni.
A lapok okosabb rendezése
A Tab Organizer segítségével a Chrome automatikusan javaslatot tesz és létrehozza a lapcsoportokat a megnyitott lapjaink alapján. Ez a Google szerint különösen hasznos lehet, ha egyszerre több feladaton dolgoznánk a Chrome-ban, például egy utazás tervezésén, egy téma kutatásán vagy egy vásárláson. A funkció használatához a jobb gombbal egy fülre kell kattintani, majd kiválasztani a Hasonló lapok rendezése lehetőséget, de az is egy opció, hogy a lapok bal oldalán található legördülő nyílra kattintunk. A Chrome még neveket és emojikat is javasol ezeknek az új csoportoknak, így könnyen megtalálhatjuk őket újra, amikor legközelebb szükség lesz rájuk.
Saját témák létrehozása a mesterséges intelligencia segítségével
A tavalyi évben az Android 14 és Pixel 8 készülékekkel bevezetett szöveg-kép diffúziós modellt a Chrome-ba is elhozták, ami azt jelenti, hogy ennek révén az eddigieknél jobban személyre szabhatjuk a böngészőnket. Gyorsan generálhatunk majd egyedi témákat, egy általunk kigondolt hangulat, vizuális stílus és szín alapján. Ehhez a Chrome testreszabása panelen a Téma módosítása, aztán a Létrehozás MI-vel lehetőségekre lesz szükségünk.
Segítség a weben való íráshoz
A Google blogja szerint sokak számára problémát jelenthet, ha saját gondolataikat kellene megfogalmazni valahogyan az interneten. Éppen ezért hozták létre a Help me write, vagyis a Segíts írni funkciót, aminek az elindításához jobb gombbal kell kattintani például egy szövegmezőre a meglátogatott webhelyen, ezt követően kiválasztani a már említett lehetőséget. Itt elég lesz beírni néhány szót, a mesterséges intelligencia pedig elindítja az írás folyamatát. A cég szerint ez igazán jól jöhet olyan esetekben, amikor mondjuk egy jól megírt értékelést szeretnénk elkészíteni egy étteremről.