A GIF-ek jelentős része alapvetően videókból kivágott jelentekből készül, az Arteater nevű program által viszont az általunk alkotott rajzokból is rövid animációkat csinálhatunk.
A GIF-ek jelentősen hozzátettek az internetes mémek elterjedéséhez, de manapság már a különböző üzenetküldő alkalmazásoknak is a szerves részévé vált, mivel sokan reagálnak ezek segítségével az egyes dolgokra a beszélgetések során.
Ez talán nem véletlen, hiszen a GIF létrejötte a 80-as évek végén éppen azt a célt szolgálta, hogy a színes képek letöltése ne foglaljon túl nagy helyet a számítógépeken, így egy amerikai szoftveríró, Steve Wilhite alkotta meg ezt a formátumot, amelyben a tömörítés nem jár információveszteséggel. Ebből alakult ki az a verzió, amelyben a képkockák sorozata egy animációt alkot, ebből pedig egy ismétlődő loop videó keletkezik.
Ma már főként így ismerjük a GIF-eket és több szolgáltató kínálatából is választhatunk a tartalmak közül, de a megfelelő szerkesztőkkel magunk is készíthetünk újakat. Utóbbihoz rengeteg alkalmazást találunk, ezek közül viszont kiemelkedik az Arteater, amelyben a kézzel készített rajzainkból is GIF-et alkothatunk.
Ehhez le kell töltenünk és kinyomtatunk egy általuk felkínált sablont, majd rajzolnunk kell az egyes képkockákra. Ha ezzel megvolnánk, már csak be kell szkennelnünk a sablont, feltölteni az Arteater weboldalára, a rendszer pedig készít belőle nekünk egy GIF-et.
Az elkészült animációt ingyenesen tölthetjük le, ráadásul a reklámoktól is mentes a szolgáltatás, mindössze a részletgazdagabb sablonokat tették fizetőssé. Ha valaki pedig kedvet kapna, ide kattintva éri el az Arteater honlapját.